Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

2016-11-27 spektakl muzyczny "NIE DAM UCIEC SZCZĘŚCIU"

Tym razem widownia Leśniczówki była świadkami spektaklu muzycznego "Nie Dam Uciec Szczęściu" a właściwie wieczoru autorskiego Agaty Szmigrodzkiej autorki baśni dla dorosłych "Trocek Pocieszka czyli o smoku co zmarłym lepił buty". Oprawą muzyczną wieczoru zajęli się dwaj Panowie znani w naszym towarzystwie czyli Zbyszek Stefański i Wojtek Michalski autorzy muzyki do spektaklu. Ze sceny popłynęły mądre i ważne słowa czytane przez Agatę oraz piosenki wyśpiewane i zagrane przez Wojtka i Zbyszka. Jak zapewniała na początku spotkania Agata nie było zabawnie i wesoło teksty zmuszają do głębszej refleksji i do zadania sobie kilku istotnych pytań. Ale przecież zawsze jest jakaś nadzieja tak jak w kończącej spektakl piosence

"Nie dam się nieszczęściu

Łzy strzepnę skrzydłami

Złość wyrzucę oknem

A bezsilność - drzwiami

.....

Nie dam uciec szczęściu

Strach minę zygzakiem

Złapię w lot kochanie

Zło zatrzymam znakiem"

Zgromadzona publiczność domagała się bisów i w nagrodę wysłuchaliśmy fragmentów następnego podobno pogodniejszego spektaklu muzycznego "Tańcerka" ( całość u nas w Leśniczówce w terminie późniejszym ).

Dodatkowo udało się namówić Zbyszka Stefańskiego ( duże podziękowania) na dodatkowy krótki set i zaśpiewaliśmy sobie wspólnie znane i lubiane piosenki grupy "Bez Jacka".

I tak minęło kolejne nasze spotkanie niestety ostatnie w roku 2016 widzimy się dopiero 13.01 (piątek) na "Mikroklimatycznym kolędowaniu". Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników spotkań "MarkowegoGrania"do odwiedzania Leśniczówki w roku 2017.

Pozdrawiam

Marek Ł