Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

01.03.2019 (Piątek) godz 19:30 AGATA RYMAROWICZ z zespołem

PDF Drukuj Email

Agata Rymarowicz z zespołem i Przemek Niwiński

Tym razem będziemy mogli usłyszeć pochodzącą z Bieszczad aktualnie mieszkającą w Krakowie śpiewającą autorkę Agatę Rymarowicz. Na scenie będzie jej towarzyszyć najbliższa rodzina czyli córka i syn ( ostatnio mamy wyjątkowe szczęście do muzykujących rodzin ). Poniżej co Agata pisze sama o sobie i o swoich piosenkach. .

Dodatkowo w Leśniczówce pojawi się dwójka bardzo dobrze nam znnanych artystów jednego mogę już dzisiaj ujawnić będzie to zaprzyjaźniony z "MarkowymGraniem" na codzień grający w grupie "Do Góry Dnem" Przemek "Śliwka" Niwiński.

Zapraszam serdecznie tego wieczoru nie można przegapić

DO ZOBACZENIA W LEŚNICZÓWCE

Marek

Agata Rymarowicz to artystka wywodząca się z nurtu piosenki poetyckiej ,śpiewająca autorka, wykonawczyni pieśni ludowych. Pochodzi z Bieszczadów,obecnie związana z Krakowem. Jest absolwentką UniwersytetuPedagogicznego w Rzeszowie i tam też stawiała pierwsze kroki na scenachklubów studenckich. Dwukrotna finalistka Studenckiego Festiwalu Piosenki wKrakowie. Przez wiele lat tworzyła duet razem z krakowskim bardemTadeuszem Krokiem - koncertując, nagrywając płyty.Ma na swoim koncie trzy albumy solowe:świąteczny - „Hej lelija – kolędy i pastorałki”, album„Pamiątki” oraz - ostatnio wydany - „Pod powieką”. Zawiera on zarówno wpełni autorskie utwory Agaty jak również piosenki z tekstami JackaKaczmarskiego, Marka Dutkiewicza, Andrzeja Wierzbickiego, ElżbietySawickiej – którymi artystka opowiada o wędrowaniu przez życie, ospotkaniach w drodze. Śpiewa o zagubieniu i powrotach do siebie, oprzekraczaniu progów, uśmiechach losu… O obrazach ukrytych pod powiekami,które – gdy tylko przymkniemy oczy - rozpalają myśli i przywołująwspomnienia.W swojej twórczości artystka w sposób szczególny podkreśla swoją więź zBieszczadami, ich urodą , magią, historią - zwracając się tym samym ku swoimłemkowskim korzeniom. Znacząca cześć repertuaru Agaty to wyszukane uźródeł starodawne pieśni rusińskie, którymi połoniny niegdyś rozbrzmiewały -opowiadające o magicznej więzi człowieka z górami.Przejmujący śpiew Agaty, teksty piosenek, muzyczne aranżacje utworówwprowadzają słuchaczy w klimat Krainy Łagodności.Podczas koncertu artystce towarzyszyć będą: Aleksandra Rymarowicz(skrzypce) oraz Emilian Rymarowicz (gitara).