Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

Markowe aktualności

No to sobie pokolędowaliśmy

PDF Drukuj Email

05 styczeń 2011

No to sobie pokolędowaliśmy.

Tak jak przypuszczałem, w środę wieczór w Leśniczówce, zjawiła się całkiem spora grupa osób zainteresowanych wspólnym kolędowaniem.

Na dobry początek z krótki recitalem  wystąpiła grupa Pedro&Mari. Wykonane  przez nich  polskie i amerykańskie tematy kolędowe, zaaranżowane w klimacie  jazzowym, ładnie rozpisane na wokal, gitarę oraz flet bardzo fajnie wprowadziły nas w nastrój tego specyficznego wieczoru.

Później rozpoczęło się wspólne kolędowanie w towarzystwie stałych bywalców naszych spotkań. Oj działo się, działo.  Marek i Zdzichu wspomagani gościnnie przez flet ora skrzypce (duże dzięki dla Magdy i Waldka)  śpiewająco rozprawili się z większością  znanych i lubianych kolęd . Dodatkowo brawurowo  (mam wrażenie  że musieli się specjalnie przygotować) wykonali kilka pastorałek z repertuaru „Bractwa Kurkowego”  (dla mnie bomba naprawdę uwielbiam te pastorałki).

Arek do zaśpiewanie w duecie kilku kolęd oraz pastorałek namówił swoją żonę Grażkę (udany debiut sceniczny, jedyne zastrzeżenie to czemu tak późno) i osobiście mam nadzieję,  że do nie był to ostatni występ tego rodzinnego duetu w gościnnej Leśniczówce.

Nie można także pominąć faktu, że większość płynących z estrady dźwięków była łatwo rozpoznawalna i większości z przybyłych osób udzielił się nastrój wspólnego kolędowania.

Tego wieczoru Leśniczówka długo rozbrzmiewała głośnym i radosnym  śpiewem i jak tak dalej pójdzie, to może założę z przychodzących na spotkania chór mieszany.

Na zakończenie chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim dzięki którym ciągle funkcjonujemy

  • Dominice i całej obsłudze Leśniczówki za gościnę,
  • Muzycznym Gościom naszych spotkań za wiele niezapomnianych wrażeń artystycznych,
  • Stałym muzycznym bywalcom za to że są
  • Wam wszystkim którzy znajdujecie czas aby zjawiać się w Leśniczówce bo bez was nawet najlepsze koncerty nie miały by sensu .

Życzę wszystkim

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

 


 

Leśniczówka - Nowy cykl koncertów

07 stycznia 2011 PDF Drukuj Email

Miło mi poinformować, że oferta koncertowa Leśniczówki wzbogaca się o nowy cykl pt "Szantowe Granie"

Jak łatwo się domyślić, będzie można w ramach tego cyklu posłuchać wielu znanych i lubianych artystów z kręgu szeroko pojętej piosenki żeglarskiej. Myślę, że będziemy świadkami wielu ciekawych koncertów zwłaszcza, że nad doborem artystów czuwa znana z naszych wspólnych spotkań koleżanka "Mrufka". Na pierwszy ogień 04.02 wystąpią Andrzej Korycki i Dominka Żukowska.  W dalszych planach "Flash Crepp" oraz "Formacja".

 

Po koncercie Do Góry Dnem

PDF Drukuj Email

Uff udało się, możemy odetchnąć z ulgą, długo wyczekiwany i z różnych powodów przekładany występ grupy „Do Góry Dnem” mamy już za sobą. Dodatkowo, co chyba  najważniejsze okazał się on sukcesem zarówno artystycznym jak i frekwencyjnym (pierwszy raz w historii spotkań przekroczyliśmy magiczną liczbę 100 uczestników).

Członkowie grupy DGD byli także bardzo blisko rekordu Pawła Orkisza w długości przebywania na scenie. 4 sety muzyczne zakończyły się po godz. 24:00 i były na tyle intensywne, że tym razem zabrakło chętnych na wspólne pośpiewanie przy kominku..

Trzeba także dodać, że koncert nabierał dynamiki z każdą minutą i osiągnął apogeum w czwartym secie (blok około 20 piosenek zagranych non stop z płynnym muzycznym przechodzeniem z kolejnej w następną).

Jak to zauważają znawcy tematu piosenki nieobojętnej, zespół DGD jest jak wino (im starszy tym lepszy).  Ponadto, sporo kolorytu muzycznego w repertuar i koncerty wniosło poszerzenie składu o Olę. Ze swojej  (naszej) strony chciałbym serdecznie podziękować Olce, Przemkowi, Markowi i Andrzejowi za  fajny, wspólnie prześpiewany wieczór i zapewnić, że my już z niecierpliwością oczekujemy na powtórkę.

Tu zobacz zdjęcia z koncertu

 

Spotkanie - Mikroklimat

20 października 2010 PDF Drukuj Email

Powoli rozkręcamy się i mamy już za sobą kolejne bardzo udane spotkanie (mam nadzieję, że to nie tylko moja opinia - piszcie jakie są wasze odczucia).

Tym razem wszystko odbyło się zgodnie z tradycją: na początku krótki występ stałego bywalca Marka, a później długie i mam nadzieje, że niezapomniane chwile z piosenkami Mikroklimatu.

Basia i Stanisław zaprezentowali wiele starych i nowych w większości autorskich i na pewno absolutnie nieobojętnych piosenek,  które znakomicie wpasowały się w klimat naszych spotkań. Można by powiedzieć, że wspólnie stworzyliśmy tego wieczoru w Leśniczówce wspaniały rozśpiewany radosno-melancholijny „mikroklimat”. Oczywiście była także niespodzianka w postaci krótkiego występu młodej krwi czyli Egona Altera (znajomy Mikroklimatu z śpiewanek w Muszynie),  a na koniec nie zabrakło wspólnego śpiewania przy kominku w towarzystwie „rutyniarzy” (Arek, Marek, Zdzich), których chwilami na mandolinie wspomagał Wojtek Czemplik (zjawił się zobaczyć jak wyglądają spotkania w Leśniczówce prosto z koncertu SDM-u).

I to by było na tyle. Teraz trzeba będzie jakoś przeczekać do następnego spotkania

 Marek Ł  

 

Zapraszani goście

13 października 2010 PDF Drukuj Email

ZAPRASZANI GOŚCIE

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu uczestników naszych spotkań szczególnie tych z młodszych pokoleń, zapraszani goście stanowią przeważnie zagadkę.

Prawda jest taka, że większość z nas  śpiewając na rajdach przy ogniskach, nie zastanawia się kto napisał te wszystkie przecudnej urody piosenki. Dlatego też, postawiłem nieco bardziej przybliżać repertuar zapraszanych gości.

Dodatkowo, mam w planie przygotowywanie na kolejne spotkania kartek z tekstami refrenów piosenek, co pomoże w najważniejszej rzeczy  - wspólnym śpiewaniu. Będę się także starał, w miarę możliwości zamieszczać link do strony danego wykonawcy, na której można znaleźć znacznie więcej informacji

 

 
Więcej artykułów…