Jeżeli tylko możesz to zjaw się na naszych spotkaniach osobiście, weź ze sobą rodzinę i nie zapomnij zawiadomić przyjaciół

Kiedy i kto

23.06.2017( piątek ) Bogusław Nowicki

Administrator 05 czerwca 2017 PDF Drukuj Email

23.06 ( piątek ) Bogusław Nowicki

Bogusław Nowicki

 

Oferuję Państwu koncert literackiej piosenki autorskiej  “Bogusław Nowicki – Piosenki z tekstem”.Składają się na niego utwory z zabawną, satyryczną narracją, nawiązując do tradycyjnych, polskich biesiad i spotkań poetyckich, gdzie piosenki uzupełnione anegdotami, śpiewane są razem z publicznością.Publiczność zaproszona do wspólnego śpiewania czyni to chętnie i z radością. Wiele piosenek Bogusława Nowickiego to znane przeboje, przywoływane i śpiewane często przy okazji koleżeńskich spotkań z gitarą.W koncercie usłyszymy  piosenki z trzech płyt  autora, oraz najnowsze, przygotowywane właśnie do rejestracji studyjnej.   Aby zobaczyć więcej materiałów, obejrzeć fragmenty koncertów lub posłuchać muzyki zapraszam na stronę: http://www.boguslawnowicki.pl/

Bogusław Nowicki – wykonawca piosenki autorskiej, literat, kompozytor, występuje z koncertami, które określa jako „piosenki z tekstem”.

Będąc studentem /UMK w Toruniu/ wielokrotnie reprezentował swoje środowisko na Studenckim Festiwalu w Krakowie zdobywając nagrody za swoje autorskie piosenki. Jego utwory wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od „Szklarskiej Poręby” po łódzką „Yapę” i gdańską „Bazunę”. Piosenki kojarzone zawsze z Toruniem zdobywały tytuły „Studenckich Piosenek Roku”. Tak było z „Gawędziarzami”, „Uśmiechniętymi dziewczynami” czy „Poszukiwaniami”.

 

Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowski Spotkania z Balladą, Turnieje Kabaretowe, autorski recital Ja i ten świat/ reż. Paweł Karpiński), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę „Teoretyrada” zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie „Ostry dyżur”. Jak się później okazało, było to jedyne publiczne wykonanie tego utworu, natychmiast objętego zakazem prezentacji w mediach i na scenie.

Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór „Naprawdę czeka ktoś”), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues czy heavy-metalowy Spider. Widzowie telewizyjnej „Jedynki” znają go również jako autora i wykonawcę żartobliwej, tytułowej piosenki programu „Kawa czy Herbata”.

Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł „Ballady”, druga -„Oceany” oraz najnowsza „ Optymizmu gram”.

Jest także animatorem działań promujących polską piosenkę literacką. To on ukuł termin „piosenki z tekstem” (taki tytuł miała jego audycja, którą prowadził przez lata w radiowej „Trójce”) starając się zerwać ze stereotypem myślenia o piosence autorskiej, kojarzącej się ze smutnym poetą z gitarą.

W latach 2004 -2008 był prezesem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów "ZAKR". Obecnie jest Przewodniczącym Zarządu Sekcji Literackiej w Stowarzyszeniu ZAiKS

Poprawiony: 07 czerwca 2017